Richard Sulík - who else ?

Autor: Ľubomír Pätoprstý | 5.2.2016 o 10:16 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  229x

Máme radi tzv.konsenzuálnych politikov čo sa vždy a s každým dohodnú alebo radšej kontroverzné a zásadové osobnosti,ktoré si stoja za svojim aj keď im to v tej chvíli neprináša žiadne body ? 

Väčšinu roka 2010, keď SaS a R.Sulík razantne vstúpili do našej politiky som strávil v zahraničí. Samozrejme tam bol internet, ale nečítal som denne naše noviny,nepozeral naše správy.Volil som vtedy poštou, ale nie SaS, zásadne totiž nevolím novú stranu, ktorá ma ešte nemohla o svojich kvalitách presvedčiť. Potom, po vzniku vlády I.Radičovej  som sa nestačil diviť, kde sa u nás vzali takí kvalitní a moderní ministri,poslanci proste politici čo niesli tričko SaS. Richarda som najprv vnímal ako trocha ťarbavého predsedu NRSR, bolo cítiť, že viac by mu sedela výkonná funkcia. Názorovo a hodnotovým rebríčkom som sa s ním však stále viac stotožňoval. Potom prišlo nešťastné hlasovanie o eurovale a pád vlády. Do poslednej chvíle som veril, že k spojeniu  hlasovania nakoniec nedôjde, ale intrigáni mali tú hru už príliš rozohratú. Vtedy som si predstavoval akému tlaku asi Richard a celá SaS čelili a musel som sňať klobúk. Byť verný svojim zásadám, voličom a nechať si vypáliť na čelo znak toho čo povalil vládu a umožnil návrat RF, to chcelo obrovskú vnútornú silu, integritu a odvahu. Veľmi som sa obával predčasných volieb 2012,pretože ako sa dalo čakať Richard bol podľa mnohých zodpovedný aj za úhyn  chrobákov v austrálskej buši a nebolo vôbec isté či sa mu voliči za zásadový postoj nepomstia.Dodnes mi nie je jasné ako je možné, že v živote hľadáme ľudí, ktorí sú priami, féroví,držia slovo, no v politike nás takýto ľudia vyrušujú.To nás nestavia do príliš pozitívneho svetla.

To ale neznamená, že s Richardom vo všetkom súhlasím a všetky jeho reakcie sa mi páčia. Je to napr.utečenecká kríza, kde síce vecné riešenia, ktoré navrhuje majú zmysel, ale zdá sa mi to mediálne preexponované a  až príliš hlasité a časté. Nie je napr.najvhodnejšie 3x týždenne kriticky reagovať na Mutti Merkel, keď nám v bratislavskej nemocnici mrznú starí ludia,štrajkujú sestričky aj učitelia. Podobne sa mi s ohľadom na budúci politický život nezdá najsprávnejšie zverejnenie sms komunikácie s IR pred pamätným hlasovaním. Asi by som na jeho mieste skôr zdôrazňoval fakt, že vláda de facto padla o rok skôr a to ked Dzurinda navrhol k úžasu všetkých Dobroslava Trnku za  Generálneho prokurátora. Ale dobre.Jeden z blogerov pred časom napísal, že vlastne jediný konflikt,jediná demarkačná čiara u nás je medzi Ficom a Sulíkom. Plne s tým súhlasím. Sú to tak odlišné svety, že ich prienik je fakticky nemožný. Je na voličoch, ktorý z tých antagonistických svetov je pre nich prijateľnejší.Je dobre, že sa Richard pred časom rozhodol vstúpiť do politiky. Je   napriek svojej istej mediálnej ťarbavosti a kontroverznosti jediným výrazným a nezameniteľným politikom na pravej strane spektra.Sledujem politické scény i v okolitých štátoch a ani tam nikoho podobného nevidím.Budem veľmi rád, ak ho po 5.marci uvidím v novej vláde ako ministra financií.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ľudia si môžu dovoliť dospieť neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?